Po-Pá 7°°- 21°°, So-Ne  10°°- 15°°hod.
titul

Tipy

Rekonstrukce bytu - Náhradní bydlení?

Rekonstrukce bytu – Korpstav radí: Náhradní bydlení při rekonstrukci?

Na vytyčený čas rekonstrukce je dobré najít si dočasné ubytování. Ať už u rodinných příslušníků, na obytné chalupě, nebo v podnájmu. Ušetříte si tak stres, spánek v nezdravém prašném prostředí, výrazné prodloužení realizačních prací a samozřejmě i navýšení celkové ceny.

Nově jsme také připravili náhradní ubytování po dobu rekonstrukce na Praze 11 Háje - v 1.patře rodinného domu, ve kterém se nachází i naše provozovna - Staňkova 258/21.

Rekonstrukce bytu - Realizátor

Rekonstrukce bytu – Korpstav radí: Výběr realizátora? Pokud si vyberete firmu, která realizuje interiéry na klíč, může za vás sestavit harmonogram jednotlivých prací spolu s jejich oceněním. Výhoda této volby je možná sleva z komplexně vykonané práce, bezproblémová koordinace a návaznost profesí, a zejména zkušený stavební dozor po celou předělávky. Hodláte si raději jednotlivých mistrů vybírat sami? Možná ušetříte za stavební dozor, pokud se zhostíte nelehkého úkolu koordinátora prací. No bez stavebních zkušeností to jen těžko ustojíte bez negativních následků. Hlavním kritériem výběru tvůrců vašeho budoucího domova by měly být reference z předešlých realizací, nikoli nejnižší cenová nabídka. Každopádně však ve vašem malém výběrovém řízení žádejte od oslovených firem, aby na základě projektu a prohlídky reálného stavu bytu určili výslednou částku, kterou by do skončení prací neměli překročit. Případně sami za dejte maximální hranici investice. Při obhlídce je ve vašem zájmu uvést přesnou představu a rozsah prací, aby realizátor věděl připravit co nejvěrnější cenový odhad. Po výběru realizátora vám doporučujeme co nejdříve podepsat smlouvu o dílo, kde se jasně stanoví dohodnutý rozsah prací, termíny jejich zahájení a ukončení, stejně jako cena.

Rekonstrukce bytu – Odstup?

Rekonstrukce bytu – Korpstav radí: odstup? Zvolte si datum, kdy chcete s rekonstrukcí začít. Mělo by to být minimálně s měsíčním až dvouměsíčním předstihem pro časovou vytíženost kvalitních mistrů a dodací lhůty jednotlivých materiálů a zařízení. Počítejte s tím, že většina obkladového materiálu, prvků sanity či nábytku na míru může mít dodací lhůtu 4 až 6 týdnů. Proto byste je měli vybírat podle projektu jako první, spolu s kontaktováním více realizačních firem nebo samostatných mistrů.

rekonstrukce

PROFESE

  • Elektrikáři
  • Instalatéři
  • Zedníci
  • Obkladači
  • Malíři
  • Podlaháři
  • Truhláři
  • Parketáři
  • Úklidová služba

Možnost i architekta a statika

 

 

 

 

Více jak 20 let praxe!